26. dubna 2012

Wiliamsův syndromWilliamsův syndrom je ojediněle se vyskytující genetická porucha, která se objeví přibližně u jednoho z 10000 až 20000 narozených děti. Toto postižení s sebou nese celou řadu příznaků.

Děti s Williamsovým syndromem mají ve většině případů nějakou formu mentálního deficitu, typické je pro ně nerovnoměrně rozloženi jednotlivých schopnosti. Tomu odpovídají i problémy ve výuce a v praktickém životě.

Martina Danišková, členka o. s. Willík, vypracovala příručku, ve které čerpá informace z odborné zahraniční literatury a od pedagogů a poradenských pracovníků, kteři během své praxe s dětmi s Williamsovým syndromem pracovali a také od rodičů těchto dětí.

Příručka „Edukace děti s Williamsovým syndromem“ vznikla proto, aby informovala. poradenské a pedagogické pracovníky o tomto zřídka se vyskytujícím postiženi a seznámila je se speciálními vzdělávacími potřebami a zvláštnostmi dětí s tímto syndromem.

Specifické problémy, které jsou v teto příručce popsány, se mohou, ale nemusí
vyskytnout u všech dětí s Williamsovým syndromem. Je samozřejmě, že každé dítě je jiné a ne všechny děti vykazují problémy v ní popsané. Autorka věří, že informace, rady a návrhy v této příručce pomohou učitelům, speciálním pedagogům, pedagogickým asistentům, rodičům a dalším lidem, kteří pracují s dětmi s Williamsovým syndromem.

Brožura je neprodejná, ale na stránkách občanského sdružení Willík je dostupná volně ke stažení:

(zum)
Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...