1. dubna 2011

Aplikace nových metod, postupů a poznatků v somatopedické praxi


Od pátku 25. do neděle 27. března jsme se společně s kolegyněmi z dalších SPC v Moravskoslezském kraji vzdělávali v oblasti péče o klienty s mentálním a tělesným postižením. Našimi lektorkami byly:
Materiály k semináři
  • MUDr. Marie Kunčíková, přednostka Kliniky dětské neurologie FN Ostrava,
  • MUDr. Irina Chmelová, Ph.D., přednostka Kliniky léčebné rehabilitace FN Ostrava a
  • Danuška Červenková, fyzioteraputka Kliniky léčebné rehabilitace FN Ostrava


Hosté z MSK - Mgr. K. Králová, Bc. D. Folvarčný
 Akce se konala v rámci projektu Centra integrované podpory v Moravskoslezském kraji a podpora vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Na zahájení semináře byli přítomni i zástupci Moravskoslezského kraje - Mgr. Kamila Králová, odborný garant projektu a Bc. Dušan Folvarčný, projektový manažer.


MUDr. Marie Kunčíková
 Všechny tři lektorky přednesly zajímavé příspěvky - účastníci semináře získali informace o nových diagnostických a léčebných postupech v oblasti dětské neurologie a fyzioterapie.

MUDr. Irina Chmelová, Ph.D.


Účastníci semináře si sami na sobě vyzkoušeli rozdíl mezi pohybovým vývojem zdravého dítěte a dítěte s hybnou poruchou.


Na vlastním těle si zkusili pohybová omezení i to, jak ovlivňují výkon dítěte a jeho motivaci k dalším činnostem.Fyzioterapeutka Danuška Červenková

Vyzkoušeli si metody a postupy, jak dětem ulehčit chůzi, vertikalizaci, sed a polohování v lehu a jak zabránit rozvíjení patologie v pohybu.

Pomůcka k nácviku správného polohování miminek

Seznámili se s postupy terapeutického krmení dětí s poruchami hybnosti, se správným postupem nácviku příjmu potravy a pití.

Ukázka terapeutického krmeníVzdělávání pokračovalo i ve večerních hodinách. V pátek diskuzí o španělském filmu Já taky o mladém muži s Downovým syndromem. V sobotu večer o americkém filmu o autistické vědkyni Temple Grandinové.


 
Seminář se uskutečnil v hotelu KAM v Malenovicích.


 
(zum)

    Žádné komentáře:

    Okomentovat

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...