3. dubna 2013

Učebnice psaní na počítači pro žáky mladšího školního věku a žáky s postižením

Dnes k nám do SPC byly přivezeny Sborníky příkladů dobré praxe z projektu centra integrované podpory v MSK, Metodické listy pro rozvoj řeči u žáků s mentálním postižením a, z čeho máme největší radost, Učebnice psaní na počítači pro žáky mladšího školního věku a pro žáky s postižením.


Učebnice je super. Napsala ji naše kolegyně Petra Hennhoferová, obsahuje celkem 33 lekcí, takže se dá využít jako učebnice pro jeden školní rok - anebo podle potřeby. V úvodu jsou informace o pomůckách pro usnadnění ovládání PC a o různých klávesnicích. Se stoupající náročností lekcí se děti učí psát bez zrakové kontroly prstů podle svých možností. Součástí učebnice jsou barevné nálepky, kterými můžeme při nácviku označit jednotlivé prsty a jim odpovídající klávesy.Lekce mají podobnou strukturu - obsahují cvičení, opis a přepis, i psacího písma.


Pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami se počítač často stává důležitou kompenzační pomůckou.Proto máme z učebnice velkou radost. A máme jich v SPC dost, pokud by někdo měl zájem napište si k nám spc.srdce@seznam.cz, rádi se podělíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...